Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

PB240777Šią išvyką į tarptautinio cirko festivalio baigiamąjį pasirodymą Šakių kultūros centre sužadino smalsumas. Renginio „Smagurių balius“ metu Šakių rajono savivaldybės mero pavaduotojas, Panovių kaimo bendruomenės centro pirmininkas Bernardinas Petras Vainius papasakojo apie pagrindinėje salėje sumontuotas stumdomas „Figueras“ sėdimų vietų sistemas, kurios visiškai kompensuoja pakilimo kampą, tad žmogus gali sėdėti ir stebėti veiksmą scenoje tiek ant lygių grindų, tiek amfiteatriniu režimu. Sistema suprojektuota taip, kad esant poreikiui kėdės gali būti pašalinamos iš salės vos per keletą minučių ir paliekama tuščia erdvė. Jos perkeliamos į specialią saugyklą tame pačiame salės lygmenyje kaip ir salės grindys arba kėdės suvažiuoja ant specialios platformos, kuri jas nuleidžia į saugojimo vietą.
Bendruomenės pirmininkas, pastebėjęs, kad yra daug susidomėjusių kultūros centro renovacija, pasiūlė organizuoti kolektyvinę išvyką į Tarptautinį cirko konkursą- festivalį, kuris vyks šioje įstaigoje.
Lapkričio 25d. virš 30 panoviečių lankėsi minėtame renginyje, kuris jau tapo tradiciniu. Čia, kartu su kitais žiūrovais, stebėjo pasirodymus, kuriuos surengė jaunieji akrobatai, ekvilibristai, oro gimnastai, originaliojo žanro atstovai, cirko plastikai, žonglieriai. Kartu buvo stebėta prizininkų apdovanojimo ceremonija, kurioje atskirais prizais apdovanota Ukrainos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Kinijos bei Lietuvos atstovai.
Į namus daugelis žiūrovų vyko su įsitikinimu, kad cirkas daug jėgų ir talento reikalaujantis menas ir pritarė cirko vadovų apgailestavimui, kad žodis „cirkas“ daug kam šiandien asocijuojasi tik su politiniu cirku.

BC informacija

PB240774