Panovių BC

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

021990 metų kovo 11-ąją atkurta Lietuvos Nepriklausomybė. Tai buvo itin reikšminga diena tiek Lietuvos gyventojams, tiek pačiai šalies istorijai, įnešusi naujų vėjų ir vilčių žmonių gyvenimuose. Kovo 11-oji visuomet primins lietuviams sudėtingą kelią link nepriklausomybės.
Minėjome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną ir mes. Panovių laisvalaikio salėje susirinko nemažas būrys žmonių. Renginį pradėjo laisvalaikio salės vedėja I.Jašinskaitė, skaitydama gražias eiles Lietuvai. Jas palydėjo skambios, nuoširdžios dainos, kurias atliko Kriūkų daugiafunkcinio centro kapela „Panemunys“. Žiūrovai ne tik lingavo, plojo, dainavo pamėgtas dainas, bet kartu sukosi valso ritmu, šoko „Polką su ragučiais“, sukurdami tikrą pavasario dvelksmą. Tariame nuoširdų ačiū šiai šauniai kapelai.

BC informacija

Narių vertinimas: 4 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyvi

Editos ir Virginijaus Kalėdinė sodybaArtėjant šventoms Kalėdoms, Panovių bendruomenės centras pakvietė kaimo gyventojus kurti šventišką aplinką ir šventišką nuotaiką. Tęsiant gražią tradiciją buvo paskelbtas gražiausiai papuoštos aplinkos konkursas. Dalyvauti šiame konkurse buvo kviečiami individualių namų, sodybų savininkai, daugiabučių namų gyventojai. Vertinama pagal šiuos kriterijus: originalumą, išradingumą, fantaziją, netradicinių puošimo vietų ir būdų panaudojimą, šventinės nuotaikos sukūrimą ne tik prie pastatų, bet ir jų prieigose – viešose erdvėse. Pirmą kartą gyventojai galėjo balsuoti socialiniame tinkle Facebook. Džiaugiamės, kad šis balsavimas sulaukė gyventojų susidomėjimo ir buvo aktyviai balsuojama.
Kai gamta, apsigaubusi tamsa, ne vieną verčia lindėti namuose, per šventes visas pasaulis nušvinta žiburiais, kurių įspūdingos spalvos, išmoningai papuošti medžiai neleidžia liūdėti.Gražiausių namų, butų, sodybų papuoštos teritorijos traukia ne vieno akį. Ir labai džiugu, nes kiekvieni metai atneša vis daugiau idėjų, džiaugsmo. Juk taip gera, kai iš tolo girliandomis švytintys ir žėrintys mažučiai gamtos kampeliai suteikia džiaugsmo ne tik patiems savininkams, bet ir daugybei aplinkinių. Kokie rezultatai? Pastebėjome, kad Virginijus Taujinskas, gruodžio pirmomis dienomis, pirmasis pasipuošė šventei. Didžiausio pasigėrėjimo sulaukė Siriūnaičių, Baltrušaičių, Kvedaravičių, Petkūnų, Simanavičių, Sinkų, Sprainaičių, Vainių ir kt. sodybos – jos ne tik žavėjo originaliai papuošta aplinka, bet kartu sukūrė šiltą ir jaukią atmosferą. Neįmanoma visų ir išvardinti. Bet daugiausiai balų surinko Editos ir Virginijaus Kabišaičių sodyba. Sveikiname nugalėtojus. Nugalėtojų prizas bus įteiktas bendruomenės centro šventiniame renginyje.

Bernardinas Vainius, Panovių KBC pirmininkas

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Sveikinimas panoviečiams

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

2Adventas – tai laikas, kai mes norime būti geri ir dovanojame vieni kitiems šypsenas. Tad 2018 metų gruodžio 9-osios popietę, bibliotekininkės Galinos Sniečkuvienės iniciatyva, Panovių gyventojai buvo pakviesti į bendruomenės patalpas, kur prie degančio židinio ir žvakių šviesos klausėsi sakralinės muzikos koncerto „Advento šviesa“ .Šį koncertą paruošė nuostabaus balso savininkė Vismantė Vasaitytė ir pianistė Nijolė Baranauskaitė. Jų atliekamos adventinės giesmės sušildė visų širdis. Jaukumu ir šiluma pripildytoje salėje bendruomeniečiai klausėsi mokytojos Elvyros Valaitienės sukurtus padėkos, advento laikotarpio žodžius. Ji pasakojo, kaip seniau ilgais žiemos vakarais kiekvienoje troboje visi susėsdavo prie žvakės ar žibalinės lempos, ir dirbdavo įvairius darbus bei laukdavo šv. Kalėdų. Dabar jau retai kur berasi tokią trobą, kurioje kaip senovėje būtų buriamasi adventiniams pavakarojimams. Po paslaptimis apipintų burtų sekė pokalbis, į kurią noriai ir aktyviai įsitraukė popietės dalyviai. Jo metu vyresniojo amžiaus žmonės dalijosi savo prisiminimais apie tradicijas, kurių buvo laikomasi senovėje, o jaunesniųjų dėka turėjome galimybę palyginti tradicijų kaitą iki šių dienų.
Advento popietė ištirpo kaip žvakė. Susibūrimas prie arbatos puodelio turėjo teigiamą emocinį užtaisą: į namus šios šiltos ir jaukios popietės dalyviai skirstėsi lydimi gražaus pasibuvimo džiaugsmo, gavę gerų emocijų. Džiugu, kad Advento metu vyksta tokia prasminga veikla, padedanti suvokti tikrąją Kalėdų prasmę, neatitrūkstant nuo mūsų šaknų, tęsiant tradicijas.
Dėkojame V. Ižganaitienei ir T. Stravinskienei, I. Jašinskaitei, už gražiai papuoštas bendruomenės patalpas. Taip pat tariame didelį ačiū viešnioms iš Šakių - A.Banionienei, B.Jonaitienei, O.Galasevičienei bei jurbarkietei D.Nausėdaitei už nuostabią rankdarbių parodą.

Virginija Gylienė, Panovių BC valdybos narė

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

PB240777Šią išvyką į tarptautinio cirko festivalio baigiamąjį pasirodymą Šakių kultūros centre sužadino smalsumas. Renginio „Smagurių balius“ metu Šakių rajono savivaldybės mero pavaduotojas, Panovių kaimo bendruomenės centro pirmininkas Bernardinas Petras Vainius papasakojo apie pagrindinėje salėje sumontuotas stumdomas „Figueras“ sėdimų vietų sistemas, kurios visiškai kompensuoja pakilimo kampą, tad žmogus gali sėdėti ir stebėti veiksmą scenoje tiek ant lygių grindų, tiek amfiteatriniu režimu. Sistema suprojektuota taip, kad esant poreikiui kėdės gali būti pašalinamos iš salės vos per keletą minučių ir paliekama tuščia erdvė. Jos perkeliamos į specialią saugyklą tame pačiame salės lygmenyje kaip ir salės grindys arba kėdės suvažiuoja ant specialios platformos, kuri jas nuleidžia į saugojimo vietą.
Bendruomenės pirmininkas, pastebėjęs, kad yra daug susidomėjusių kultūros centro renovacija, pasiūlė organizuoti kolektyvinę išvyką į Tarptautinį cirko konkursą- festivalį, kuris vyks šioje įstaigoje.
Lapkričio 25d. virš 30 panoviečių lankėsi minėtame renginyje, kuris jau tapo tradiciniu. Čia, kartu su kitais žiūrovais, stebėjo pasirodymus, kuriuos surengė jaunieji akrobatai, ekvilibristai, oro gimnastai, originaliojo žanro atstovai, cirko plastikai, žonglieriai. Kartu buvo stebėta prizininkų apdovanojimo ceremonija, kurioje atskirais prizais apdovanota Ukrainos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Kinijos bei Lietuvos atstovai.
Į namus daugelis žiūrovų vyko su įsitikinimu, kad cirkas daug jėgų ir talento reikalaujantis menas ir pritarė cirko vadovų apgailestavimui, kad žodis „cirkas“ daug kam šiandien asocijuojasi tik su politiniu cirku.

BC informacija

PB240774