Naujienos

Išrinkite žinių temą iš sąrašo apačioje, paskui išrinkite žinių straipsnį skaityti.

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

01Šv. Velykos - gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo šventė. Senovės lietuviams tai buvo didžioji pavasario šventė, kuri dabar atitinka krikščionių Velykų laiką. Velykos, kaip ir didžiosios žiemos šventės, kiekvienoje šeimoje visuomet labai laukiamos. Tai metas, kai prie bendro stalo susirenka patys artimiausi giminaičiai, o kiaušinių marginimas, ridenimas ir šventiniai pietūs su gausia šeima – svarbiausia Velykų tradicija. Tradiciškai kiaušiniai Lietuvoje buvo dažomi natūraliais dažais: ąžuolo ar juodalksnio žievės nuoviru, svogūnų lukštais, raugintais burokėliais, samanomis, ramunėlėmis, beržų lapais ir kitais dažomųjų medžiagų turinčiais augalais.
Šiuo metu Lietuvoje populiariausi trys marginimo būdai - kiaušiniai dažomi viena spalva, marginami vašku arba skutinėjami. Todėl balandžio 13-osios dienos popietę, į Panovių laisvalaikio salę rinkosi būrelis panoviečių. Kultūrinių renginių organizatorė Ingrida Jašinskaitė pakvietė daugeliui žinomą menininkę, margučių su vašku margintoją Eleną Kudirkienę. Parodėlei ji atsivežė net keletą pintinėlių pačios su vašku numargintų kiaušinių. Ant stalų buvo paruoštas karštas vaškas, indeliai su spalvotais kiaušinių dažais, vaškavimui skirtos adatėlės. Edukacinė valandėlė išties visiems patiko. Elytė ne tik demonstravo kiaušinių su vašku subtilybes, bet ir pasakojo: „ pradžioje reikia pasigaminti dažymo įrankį: į pieštuką įsmeikite nedidelį smeigtuką su maža galvute. Metaliniame šaukšte, nedidelės žvakelės pagalba ištirpinkite vašką (ne parafiną!) ir laikykite jį ant mažytės ugnies, kad neatvėstų. Smeigtuko galvutę mirkome ištirpintame vaške ir piešiame norimus raštus ant kietai išvirto ir dar šilto kiaušinio. Kai vaškas sustingsta, kiaušinį dedame į dažus. Išėmę vašką nugramdome arba pašildome ir nušluostome servetėle. Jei norime gauti kelių spalvų raštus, pirmiausia kiaušinį nudažome šviesesne spalva (pvz., geltona), išbraižome raštus ir merkiame į tamsesnę spalvą (pvz., mėlyną). Šiuo atveju turime žalią kiaušinį su geltonais raštais.“ Laikas neprailgo, atliekant prasmingą ritualą-margučių paruošimą Šv.Velykoms. Papuošę visą stalą pačių numargintais margučiais, pasivaišinome Ingridos paruošta karšta arbata ir Vilijos Išganaitienės iškeptu pyragu „Margutis“. „Margučio“ receptas buvo išdalintas visoms norinčioms jį išsikepti namuose. Nijolė Bartišienė su dukrele Eva supjaustė atsineštą „Kiškio pyragą“. Dėkojame moterims už vaišes, o auksarankei Elenai, kuri turi dar daugybę gebėjimų, tariame didelį AČIŪ ir lauksime kitais metais.

BC informacija

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

uzgavines

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

PreikšosDžiugu, kad Vasario 16-ąją - būtent tokią svarbią visai šaliai dieną galime pasidžiaugti ne tik valstybės atkūrimu, bet ir šalia esančių žmonių pasiekimais ir darbais. Tradiciškai geriausieji, labiausiai nusipelnę seniūnijos gyventojai, pagerbiami Kudirkos Naumiestyje. Įteikiama „Varpo“ nominacija. Ši pagerbimo procedūra vyksta penkiolikti metai. Net penkiolikos panoviečių šeimose puikuojasi simbolinis keramikinis Varpas. Šiemet „Varpo“ nominacija įteikta Teresės ir Juliaus Preikšų šeimai.
Tai tvirta, lietuviška šeima, kurioje bendravimas paremtas pagarba vieno kitam. Teresės ir Juliaus Preikšų žodžiai neprasilenkia su poelgiais. Jie nesavanaudiškai rūpinasi bendruomenės reikalais, sponsoriai kultūrinių veiklų, ženkli jų suteikta materialinė pagalba.
Sveikiname nominantus ir linkime kūrybingų ir prasmingų veiklų.

Irena Jurkšienė, BC pirmininko pavaduotoja

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

2019 m. vasario 24 d. 14 val. Panovių bendruomenės namuose įvyks Panovių kaimo bendruomenės centro ataskaitinis susirinkimas.

Darbotvarkė:

1. Bendruomenės centro pirmininko 2018 m. veiklos ataskaita.
2. 2018 m. finansinė ataskaita ir jos tvirtinimas.
3. Dėl dalyvavimo Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai remti programoje.
4. Nominacijų įteikimas už kalėdiniu laikotarpiu gražiausiai papuoštas sodybas .
5. Kiti klausimai
Kviečiame dalyvauti !

BC pirmininkas Bernardinas Vainius

 

Pokategorės

Paskutinės naujienos iš Panoviai administratorių.